500 złotych również dla jedynaków

family.3Projekt dotyczący nowego świadczenia wychowawczego przewiduje wypłatę 500 złotych miesięcznie dla każdego drugiego i kolejnego dziecka. Jednak i rodziny wychowujące tylko jedno dziecko będą mogły z niego skorzystać, jeżeli spełnią określone kryterium finansowe.

Pod warunkiem, że nie ukończyło jeszcze 18 lat, każde drugie i następne dziecko będzie mogło otrzymać co miesiąc świadczenie w wysokości 500 złotych. Da to rodzinie w ciągu roku dodatkowe 6 tysięcy złotych, które nie będzie podlegać opodatkowaniu. W połączeniu z innymi świadczeniami i ulgami stworzy to kwotę 8341 złotych, jakie pozyska od państwa rodzina wychowująca dziecko.

Ale nie tylko rodziny wielodzietne będą mogły skorzystać na wprowadzeniu w życie nowego projektu. W przypadku, kiedy rodzina wychowująca jedynaka spełni określone kryterium finansowe, również będzie mogła otrzymać świadczenie. Dotyczyć to ma sytuacji, gdy dochód przypadający na członka rodziny nie przekroczy 800 złotych, albo 1200 w przypadku dziecka niepełnosprawnego.

Takie zmiany w polityce prorodzinnej państwa zmienią znacząco naszą pozycję na tle innych członków Unii Europejskiej. Dzisiaj zajmujemy 5 miejsce od końca. Jeśli chodzi o wysokość świadczeń przyznawanych rodzinom mającym na utrzymaniu dzieci wyprzedzamy tylko Litwę, Rumunię, Bułgarię i Grecję… Po zmianach zbliżymy się pod tym względem do średniej europejskiej wynoszącej w przeliczeniu na złotówki 9819 rocznie – u nas to będzie 8341 złotych w ciągu roku na dziecko wliczając świadczenie z programu „Rodzina 500 Plus” oraz inne ulgi i świadczenia.

źródła:

http://www.money.pl

http://www.podatki.biz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *