Rolnik wytwarzający dżem nie prowadzi działalności gospodarczej

14.4.dżemRolnicy będą mogli bez podatku i z ograniczonymi formalnościami prowadzić produkcję i handel przetworzonymi płodami rolnymi.

Trwają prace nad projektem ustawy o PIT – wczoraj zostało przedstawione sprawozdanie z prac nad nowelizowanym dokumentem. Przyjęły je połączone komisje sejmowe: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Finansów Publicznych.

Projekt zakłada stworzenie dla rolników możliwości prowadzenia produkcji i sprzedaży przetworów z płodów rolnych. Nie będą oni traktowani jak przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. Rzecz dotyczy produkcji i sprzedaży takich artykułów, jak dżemy, kompoty, sery, wędliny, pieczywo, itp.

Kolejnym istotnym aspektem w proponowanym projekcie jest założenie, iż uzyskiwane przez rolnika przychody nie będą obciążone podatkiem dochodowym od osób fizycznych do wysokości 7 tysięcy złotych.

W chwili obecnej projekt jest po drugim czytaniu, a głosowanie nad nim będzie mieć miejsce nie wcześniej niż na najbliższym posiedzeniu sejmu, czyli przed końcem miesiąca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *